Klub létání Zábřeh
AkceInformaceŠkoleníVýcvikVzdělávání

Školení pilotů 2024

Srdečně vás zdravím vážení klubáci.

Máme pro vás připraveno školení, které se koná v sobotu 17.02.2024 v 09:00 v restauraci Štika v Dolním Benešově.
Jelikož začíná nová letová sezona a než se zvedneme opět do oblak, není od věci si z bezpečnostních důvodů oživit pár základních a důležitých fyzických zákonů.
Mrkneme na odporovou křivku a probereme stabilní a nestabilní režim letu, rychlost, stoupání a odpor, úbytek vztlaku v náklonu a režimy letu, které jsou velmi nebezpečné. Také se zmíníme o poloze těžiště, které je v malém letectví často opomíjené, přitom významně ovlivňuje chování a výkony letounu. Školením nás provedou kvalifikovaní lektoři.
Toto je první část bezpečnostního školení, jejíž druhá část bude navazovat rozborem leteckých nehod a jejich příčin. Toto proběhne dne 02.03.2024. Ještě bude upřesněno.
Cca ve 12:00 hodin si dáme oběd a protože máme k dispozici klubový cloud s různými užitečnými funkcemi a spousta z vás k němu nemá přístup, bude po obědě k dispozici správce cloudu, který vás provede od registrace po všechno, co se dá využít.
 
Věřím, že se sejdeme ve velkém počtu. Z provozních důvodů je nutno nahlásit počet zájemců o toto školení a zájemců o oběd. Potvrďte tedy prosím účast a zájem o oběd nejpozději do 11.02.2024 kterýmkoli z komunikačních kanálů.
Děkuji vám a těším se na shledanou 
 
Předseda výboru KLZ
Karel
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *