Klub létání Zábřeh

O nás

Co nás vedlo k založení spolku?

Myšlenka vytvoření spolku, který by sdružoval zájemce o letectví a pomáhal prosazovat jejich zájmy se datovala již mnohem dříve, než se začala psát historie našeho spolku. A to zejména v okolí absolventů letecké školy ULL Ing. Borise Langa, působící na letišti Zábřeh – Dolní Benešov (LKZA).

Hlavní myšlenkou bylo, sdružit piloty a zájemce o letectví do společného subjektu, který by poté jejich jménem mohl jednat s budoucími partnery a orgány státní správy a zabezpečovat tak zájmy všech.

 

Jaká je naše hlavní činnost?

Hlavní činnost spočívá v zabezpečení propagace a provozování rekreačního létání sportovních letadel a sportovních létajících zařízení a to v kooperaci s místním aeroklubem Zábřeh. Pořádáme rovněž vzdělávací akce pro naše členy, které mají za hlavní cíl udržet bezpečnost stále se více rozvíjejícího sportovního létání na maximální úrovni.

Spolupracujeme také s výkonnými orgány místních samospráv, zejména v okolní letiště Zábřeh tak, abychom byli například schopni udržet vzájemné vztahy letecké a neletecké veřejnosti na vysoké úrovni. Pořádáme také společenské a kulturní akce pro širokou veřejnost z hlavním cílem, šířit povědomí o nádherném způsobu využití volného času, jakým bezesporu sportovní létání je.